• تور اروپای استاد ناظری به همراه گروه دستان (تهیه بلیت)
   استاد شهرام ناظری به همراه گروه دستان تور پاییزی در پنج شهر اروپایی خواهند داشت. این برنامه در شهرهای کلن، برلین، بروکسل، گوتبرگ و ا
  کنسرت استاد شهرام ناظری با گروه دستان در اروپا
  گروه دستان از اواخر نوامبر و اواسط دسامبر (دی ماه) تور کنسرت‌هایی را به همراه شهرام ناظری در اروپا برگزار می‌کند. 

  ایمیل :
  موبایل :
  آثار خبر و گزارش
  گفتگو و مقاله خانه دوستداران
   

  گزارش جشنواره موسیقی فارس با حضور استاد ناظری

  استاد شهرام ناظری خواننده پیشکسوت در حاشیه اجراهای موسیقی ایرانی ضمن ابراز خرسندی از حضور در دیار حافظ و سعدی گفت: من همیشه به شیراز عشق می ورزیدم و اکنون که در کمال شگفتی دیدم هنرمندان جوان توانسته اند در شرایط تنگدستی گردهم آیند و آثاری قابل توجه ارایه دهند علاقه من به این شهر فزونی یافت.

  وی افزود: من در چندین رقابت موسیقی در پایتخت آثاری را داوری کرده ام اما امروز دیدم که آثار بچه های شیراز روی دست تهرانی ها بلند شده با وجود اینکه همه امکانات در تهران متمرکز است. شوالیه آواز ایران با بیان اینکه امروز در فضای جدید کشور عطر امید به مشام می رسد ابراز امیدواری کرد که در سال های آینده با حمایت بیشتر از جوانان و پیروی آنها از خط مشی اصیل موسقی/ موسیقی فارس در همه عرصه ها به درجه ممتازی برسد. وی با تاکید بر اینکه حس نابسامانی همیشه در فضای موسیقی وجود داشته است گفت: با این وجود هنرمندان به خاطر عشق خود کار کردند اما انتظار می رود با رویکرد و نگاهی صحیح بسترها برای پیشرفت این هنر اصیل ایرانی فراهم شود.

  استاد ناظری در خصوص اجراهای گروه های موسیقی ایران هم گفت: خوشبختانه خوانندگان در جشنواره امسال خودشان بودند و نشان دادند که گرفتار ویروس تقلید و شبیه خوانی که همه فضای کشور را پر کرده است، نشده اند. وی نوازندگی گروه ها را نیز تحسین و ابراز امیدواری کرد که با برگزرای دوره ها و کارگاه های آموزشی موسیقی توسط اهل فن و صاحبنظران در سال های آینده ناظر پیشرفت بیشتر جوانان شیرازی باشیم.

  وی حس همدلی و صداقت میان نوازندگان اعضای گروه را شاخصه اصلی گروه های موسیقی شیراز دانست و تاکید کرد: هر چه شهرها بزرگ تر می شوند، ازدحام و زندگی ماشینی انسان ها را بیشتر از همه جدا می کند که هنرمندان از این قاعده مستنثی نیستند اما هنرمندان شیرازی نشان دادند بر خلاف پایتخت هنوز در گروه های موسیقی کنار هم مانده اند و البته پیشینه فرهنگی و وجود بزرگانی همچون حافظ و سعدی نیز در این امر بی تاثیر نیست.

  تاریخ درج :  1392/11/3
  منبع :  روزنامه خبرجنوب


  عنوانپخش
  گزارش جشنواره موسیقی فارس با حضور استاد ناظری