• تور اروپای استاد ناظری به همراه گروه دستان (تهیه بلیت)
   استاد شهرام ناظری به همراه گروه دستان تور پاییزی در پنج شهر اروپایی خواهند داشت. این برنامه در شهرهای کلن، برلین، بروکسل، گوتبرگ و ا
  کنسرت استاد شهرام ناظری با گروه دستان در اروپا
  گروه دستان از اواخر نوامبر و اواسط دسامبر (دی ماه) تور کنسرت‌هایی را به همراه شهرام ناظری در اروپا برگزار می‌کند. 

  ایمیل :
  موبایل :
  آثار خبر و گزارش
  گفتگو و مقاله خانه دوستداران
   

  بزرگداشت همایون خرم با صدای شهرام ناظری

  در ادامه‌ی این مراسم فیلم مستندی از زندگی همایون‌ خرم به کارگردانی بکتاش آبتین که پیش از این نیز مستند لوریس چکناواریان از او دیده شده بود، به نمایش درآمد که به گفتگو با همایون‌ خرم، اعضای خانواده‌اش و دوستانش اختصاص داشت.

  شهرام ناظری پس از پخش فیلم در سخنانی گفت: همایون خرم در قلب همه اهالی موسیقی ایران جای دارد. همه ما با آثار او آشنا هستیم. پس بهتر است من چندان درباره‌اش سخن نگویم.

  شوالیه آواز ایران ادامه داد: اکنون و در این برهه از زمان که نسیمی در عرصه فرهنگ و هنر وزیدن گرفته است، جای همایون خرم در جو موسیقی ایران خالی است.

  او اظهار کرد: تعداد هنرمندان در هر جامعه‌ای بسیار است، اما در هر قرنی تنها چند هنرمند ظهور می‌کنند که هنرشان به قلب مردم راه پیدا کند و خرم یکی از این هنرمندان بود.

  وی افزود: خلق اثری که جامعه را به سمت رشد و پیشرفت ببرد کار هر کسی نیست اما همایون خرم از جمله هنرمندانی بود که آثارش هم در دل خواص و هم در میان عموم جامعه جایگاه ویژه‌ای داشت.

  ناظری با اشاره به دوستی با همایون‌ خرم گفت:‌ من با همایون خرم اثر مشترکی ندارم اما ملاقات‌های زیادی با هم داشتیم. در این مراسم‌ها من و خرم بیشتر بیننده بودیم و دیگران می‌نواختند و می‌خواندند. من و خرم بی‌کارترین افراد این ملاقات‌ها بودیم.

  شهرام ناظری وقتی با تشویق‌های حاضران ترغیب شد که چند بیتی آواز بخواند، گفت: در مراسمی که به بزرگداشت هنرمندان اختصاص دارد، چند بیت از مولانا را می‌خوانم. این بیت‌ها بیش از هر چیز احساس من را نسبت به بزرگان هنر ایران بیان می‌کند.


  تاریخ درج :  1392/11/6
  منبع :  خبرگزاری ایسنا