• تور اروپای استاد ناظری به همراه گروه دستان (تهیه بلیت)
   استاد شهرام ناظری به همراه گروه دستان تور پاییزی در پنج شهر اروپایی خواهند داشت. این برنامه در شهرهای کلن، برلین، بروکسل، گوتبرگ و ا
  کنسرت استاد شهرام ناظری با گروه دستان در اروپا
  گروه دستان از اواخر نوامبر و اواسط دسامبر (دی ماه) تور کنسرت‌هایی را به همراه شهرام ناظری در اروپا برگزار می‌کند. 

  ایمیل :
  موبایل :
  آثار خبر و گزارش
  گفتگو و مقاله خانه دوستداران
   

  افتخاری دیگر برای موسیقی کلاسیک ایرانی؛ «بُعد یازدهم» حافظ ناظری در صدر چارت «بیلبورد» قرار گرفت

  آلبوم « بُعد یازدهم» در جدول هفتگی این مجله و در بخش Traditional Classical Albums (آلبوم های کلاسیک و سنتی) با پیشی گرفتن از تمام رقبایش توانست از هفته گذشته در صدر این جدول معتبر قرار بگیرد.

  «بیلبورد» یک مجلهٔ هفتگی آمریکایی است که به صنعت موسیقی اختصاص دارد. این هفته‌نامه به‌عنوان یکی از رسانه‌های معتبر صنعت سرگرمی‌سازی و نیز نشریه تجاری رسمی صنعت موسیقی به‌شمار می‌رود. بیلبورد به‌طور خاص در برابر دیگر منابع که دارای گرایش‌های چشمگیری هستند، به‌عنوان یک منبع تخصصی و بیطرف در حوزه اطلاعات صنعت موسیقی شناخته می‌شود.

  این مجله چندین جدول موسیقی معتبر هفتگی که همواره پیگیر مردم‌پسندترین آهنگ‌ها و آلبوم‌ها در رده‌های مختلف هستند را پشتیبانی می‌کند. معیار ارزیابی این جدول برای رتبه‌بندی آهنگ‌ها در ایالات متحده اغلب بر پایه میزان فروش فیزیکی، فروش دیجیتالی و پخش رادیویی است، هرچند بیلبورد به صورت متناظر، جدولی است که به بررسی میزان فروش آلبوم‌ها می‌پردازد.

  در ۴ ژانویه ۱۹۳۶ بیلبورد نخستین فهرست پرفروش‌ترین صفحه‌های هفته و در ۲۰ ژوئیه ۱۹۴۰، اولین جدول موسیقی‌های پرطرفدار را منتشر کرد. همچنین از سال ۱۹۵۸ انتشار جدول هات (Hot 100) را آغاز کرد که به‌طور مشترک فهرست تک‌آهنگ‌های به‌فروش‌رفته و آهنگ‌های پخش‌شده از رادیو را در برداشت. بیلبورد هم‌اکنون در هر هفته بیش از ۱۰۰ جدول را منتشر می‌کند، که مشهورترین آنها هات ۱۰۰، بیلبورد ۲۰۰ و هات ۱۰۰ ایرپلی (Hot 100 Airplay) هستند.

  برای دیدن صفحه مربوط به رده بندی بخش موسیقی کلاسیک و سنتی جهانی، http://www.billboard.com/biz/charts/traditional-classic-albums کلیک کنید
  تاریخ درج :  1393/1/25
  منبع :  موسیقی ما