• تور اروپای استاد ناظری به همراه گروه دستان (تهیه بلیت)
   استاد شهرام ناظری به همراه گروه دستان تور پاییزی در پنج شهر اروپایی خواهند داشت. این برنامه در شهرهای کلن، برلین، بروکسل، گوتبرگ و ا
  کنسرت استاد شهرام ناظری با گروه دستان در اروپا
  گروه دستان از اواخر نوامبر و اواسط دسامبر (دی ماه) تور کنسرت‌هایی را به همراه شهرام ناظری در اروپا برگزار می‌کند. 

  ایمیل :
  موبایل :
  آثار خبر و گزارش
  گفتگو و مقاله خانه دوستداران
   

  شهرام ناظری و اجرای موسیقی مقامی و کردی در کرمانشاه

  .

  سیدفرید الهامی آهنگساز گروه فردوسی با اعلام این خبر اظهار کرد: در این کنسرت که به مناسبت روز بزرگداشت فردوسی برگزار می شود استاد ناظری کارهایشان را در دو بخش اجرا می کنند. بخش اول این برنامه به اجرای آلبوم «درفش کاویانی کاوه آهنگر» اختصاص دارد؛ آلبومی که قرار است به زودی منتشر شود. در این بخش همچنین قطعاتی بر اساس شاهنامه فردوسی اجرا می شود.

  این موزیسین کرمانشاهی در ادامه اظهار داشت: در بخش دوم نیز کارهایی از حضرت مولانا و همچنین قطعات خاطره انگیز کردی استاد ناظری برای هنردوستان کرمانشاهی نواخته می شوند.

  آهنگساز گروه فردوسی همچنین ادامه داد: بخش اول این کنسرت در قالب موسیقی مقامی تنبور است که با بهره گیری از نقالی و شاهنامه خوانی های قدیم اجرا می شود. آهنگسازی این بخش با بنده و تدوین آن را نیز استاد ناظری عهده دار بوده اند. در قسمتی از بخش دوم این کنسرت قطعاتی از حضرت مولانا اجرا می شوند که بر اساس موسیقی سنتی ساخته و تنظیم شده اند.

  الهامی پیرامون سازبندی گروه موسیقی فردوسی در این کنسرت گفت: در قسمت اول سازهای «تنبور»، «کمانچه»، «کمانچه آلتو»، «عود»، «دیوان»، «پرکاشن» و «دف» به کارگرفته می شوند. در بخش دوم ساز «شورانگیز» و یک «دیوان» دیگر به ارکستر اضافه می شود. همچنین «تار» و سازهای کوبه ای هم به تناوب و با توجه به حال و هوای آهنگ ها توسط نوازندگان ارکستر به کار گرفته می شوند.

  گفتتنی استاد شهرام ناظری و گروه فردوسی با توجه به این که این کنسرت در شهر خودشان برگزار می شود قیمت های پایین تری را برای بلیط ها در نظر گرفته اند تا طیف وسیعتری از همشهریان عزیز بتوانند از این کنسرت دیدن کنند.

  پیش بینی می شود هنرنمایی استاد شهرام ناظری در این کنسرت و اجرای قطعات خاطره انگیز کردی و سنتی زمینه یک استقبال خوب را فراهم کند. در کنار این ها اجرای موسیقی مقامی منطقه کرمانشاه هم هدیه ویژه گروه فردوسی و استاد ناظری به همشهریان عزیز است. مجموعه کارها به گونه ایست که هم برای دوستداران کارهای تازه استاد و هم آن عزیزانی که مایل هستند قطعات کردی و سنتی خاطره انگیز ایشان را دوباره بشنوند، شنیدنی است.

  گفتنی است این کنسرت روزهای 1 و 2 خردادماه ساعت 21 در سالن امام خمینی کرمانشاه با همکاری موسسه پارسه سروش فردوسی برگزار می شود

  دوستداران می توانند بلیت کنسرت را از نشانی های زیر تهیه نمایند:

  هنرکده امیرکبیر : دبیر اعظم ، پاساژ سروش ، طبقه اول. تلفن: 7230160
  موسیقی دلشاد: بلوار سی متری دوم نرسیده به چهار راه لشکر. تلفن: 8364329
  آموزشگاه موسیقی کوثر: چهر راه سی متری میدان مرکزی. تلفن: 8391784
  فروشگاه فرس : خیابان کسری نبش کوی نگارستان. تلفن: 7246802
  فروشگاه مانی : میدان 17 شهریور. تلفن: 8730331

  فروشگاه لوازم تـحریر مطهری : مسکن – چهار راه مطهری. تلفن: 4241381
   


  تاریخ درج :  1393/2/28
  منبع :  خبرگزاری کردپرس