• تور اروپای استاد ناظری به همراه گروه دستان (تهیه بلیت)
   استاد شهرام ناظری به همراه گروه دستان تور پاییزی در پنج شهر اروپایی خواهند داشت. این برنامه در شهرهای کلن، برلین، بروکسل، گوتبرگ و ا
  کنسرت استاد شهرام ناظری با گروه دستان در اروپا
  گروه دستان از اواخر نوامبر و اواسط دسامبر (دی ماه) تور کنسرت‌هایی را به همراه شهرام ناظری در اروپا برگزار می‌کند. 

  ایمیل :
  موبایل :
  آثار خبر و گزارش
  گفتگو و مقاله خانه دوستداران
   

  اجرای پرشور استاد ناظری در کرمانشاه


  کنسرت موسیقی سنتی گروه فردوسی به خوانندگی استاد آواز ایران، شهرام ناظری پنجشنبه  و جمعه شب در میان استقبال پرشور مردم کرمانشاه برگزار شد.
  بیش از پنج هزار نفر در سرسرای مجموعه ورزشی امام خمینی (ره) برای شنیدن صدای استاد ناظری گردهم آمده بودند و این در حالی بود که مجموعه مذکور، گنجایش پذیرش بسیاری از مشتاقان صدای او را نداشت.
  این هنرمند محبوب کرمانشاهی در آغاز مراسم، ابتدا به زبان کردی مراتب قدردانی خود را از اداره کل فرهنگ و ارشاد استان کرمانشاه و مسوولانی که زمینه برگزاری کنسرت موسیقی او را فراهم کرده بودند، ابراز کرد.
  وی سپس با خواندن متنی به زبان کردی کرمانشاهی، عظمت و تمدن مردم ایران و قوم کرد را ستود و نام برخی از بزرگان و مفاخر کرمانشاهی را نیز بر زبان آورد.
  شهرام ناظری سپس در میان موج تشویق و هیجان تماشاگران، برنامه اش را آغاز کرد.
  برنامه کنسرت استاد آواز ایران در دو بخش درفش کاویان و قطعات  و تصنیف های خاطره انگیز کردی اجرا شد.

  بخش  اول کنسرت با عنوان "درفش کاویان" بر اساس شاهنامه حکیم ابوالقاسم فردوسی شامل قطعات "آوا بر اساس هوره و مور"، "پادشاهی ضحاک و تولد فریدون"، "ضحاک در جستجوی فریدون" ، "کاوه آهنگر" و  "درفش کاویان" و "زوال ضحاک" ساخته فرید الهامی و تدوین شهرام ناظری بر اساس مقام های موسیقی کردی بود. 

  بخش دوم برنامه شهرام ناظری به همراه گروه فردوسی با ترکیبی متفاوت از بخش اول به اجرای چند ترانه قدیمی به زبان کردی پرداخت که بسیار مورد توجه مردم کرمانشاه قرار گرفت بطوری که با تشویق های پیاپی خواستار تکرار اجرای این قطعات شدند.
  در ادامه تصنیف های "قفل زندان"، "دوش چه خورده ای دلا" از ساخته های شهرام ناظری اجرا گردید و پایان بخش این برنامه تصنیف "آتشی در نیستان" از آثار قدیمی ناظری بود.

  اعضای گروه فردوسی در این اجرا فرید الهامی، فرنود الهامی، مهراب اسرافیلی، آرمان دکه ای، آویشا جلال الدین، پریسا کلهر و آذر مرزبان (تنبور)، صابر نظرگاهی (تار و دیوان)، شهرام محمدی (دیوان و سه تار)، سعید نایب محمدی (عود)، یونس پاکنژاد (کمانچه)، سینا علم(کمانچه و کمانچه آلتو)، نازلی بخشایش(هارپ)، فرهاد صفری (ساز های  کوبه ای ابداعی ) و شهریار نظری (دف) بودند. 
  تاریخ درج :  1393/3/7
  منبع :  ایرنا و سایت خانه موسیقی