• تور اروپای استاد ناظری به همراه گروه دستان (تهیه بلیت)
   استاد شهرام ناظری به همراه گروه دستان تور پاییزی در پنج شهر اروپایی خواهند داشت. این برنامه در شهرهای کلن، برلین، بروکسل، گوتبرگ و ا
  کنسرت استاد شهرام ناظری با گروه دستان در اروپا
  گروه دستان از اواخر نوامبر و اواسط دسامبر (دی ماه) تور کنسرت‌هایی را به همراه شهرام ناظری در اروپا برگزار می‌کند. 

  ایمیل :
  موبایل :
  آثار خبر و گزارش
  گفتگو و مقاله خانه دوستداران
   

  گزارشی از مراسم تشییع پیکر بانو سیمین بهبهانی و حضور شهرام ناظری

  ...سیمین بهبهانی همچون حافظ ومولانا همیشه زنده است

  "شهرام ناظری در مراسم تشییع پیکر سیمین بهبهانی، قطعاتی از اشعار این شاعر غزلسرا را به صورت آواز خواند".

  پیکر سیمین بهبهانی با شعر و موسیقی و حضور دوستدارانش از تالار وحدت به سمت آرامگاه خانوادگی این شاعر غزل‌سرا در بهشت زهرا (س) تشییع شد. 

  در مراسم تشییع سیمین بهبهانی هنرمندانی همچون محمدرضا شجریان، شهرام ناظری، همایون شجریان،صدیق تعریف، محمود دولت آبادی، جواد مجابی،علی بهبهانی (پسر ارشد سیمین بهبهانی)، ابوالحسن تهامی‌نژاد (دوبلور و داماد سیمین بهبهانی) سخنرانی کردند.
  همچنین شهرام ناظری‌، همایون شجریان و صدیق تعریف قطعاتی از شعرهای سیمین بهبهانی را به صورت آواز اجرا کردند.

  در ابتدای این مراسم ابوالحسن  تهامی‌نژاد پیشکسوت دوبله و داماد سیمین بهبهانی طی سخنانی با تشکر از کسانی که امروز برای تشیع پیکر بهبهانی آمده‌اند گفت: امروز آغاز زندگی جاودانه سیمین بهبهانی است و چند روز پیش فقط جسد وی زوال پیداکرد. غزل بانوی شعر ایران امروز زندگی جاودانه‌ای را شروع کرده است و از رهگذر غزل وشعر،سیمین بهبهانی همچون حافظ ومولانا همیشه زنده وپاینده است و باکی نداریم که امروز فقط پیکرش را به خاک بسپاریم.
  وی ادامه داد: سیمین بهبهانی گفته بود یا من را در امام‌زاده طاهر درکنار مزار همسرم دفن کنید یا آنکه مرادر بهشت زهرا درکنار مزار پدرم وفرزندان بهبهانی گزینه دوم را انتخاب کردند همین.

  محمدرضا شجریان  که برای سخنرانی به پشت تریبون در این مراسم دعوت شد،گفت: «سیمین بهبهانی» از چهره های ماندگار ادب و شعر این سرزمین است و کسی که با پشتکار و توانایی خود نماد خودباوری زنان و مادران کشور شد.

  در ادامه این مراسم همایون شجریان نیز به خواندن تصنیف (کولی) از تازه‌ترین آلبوم خود پرداخت. 
  همچنین شهرام ناظری نیز با حضور به روی سن به خوانش غزل «دوباره می‌سازمت وطن» از سیمین بهبهبانی پرداخت. 

  در مراسم تشییع پیکر سیمین بهبهانی چهره‌هایی همچون علی مرادخانی (معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)، بهمن فرمان‌آرا، جعفر پناهی، نسرین ستوده، ضیاء موحد، فرهاد فخرالدینی، علی دهباشی، اکبر زنجانپور، علی میرزائی، علی باباچاهی، یغما گلرویی، محمد نوری‌زاد، فاطمه راکعی، محمود معتقدی، ناصر فیض، ساعد باقری، عبدالحسین مختاباد، گوهر خیراندیش، رویا نونهالی، مهناز افشار، سیروس ابراهیم‌زاده، مریم بوبانی، محمد متوسلیان، منوچهر حسن‌زاده، ناهید توسلی حضور داشتند. 

  در پایان این مراسم پیکر سیمین بهبهانی از تالار وحدت به سمت بهشت زهرا تشییع شد و حاضران در مراسم از عباراتی چون «درود بر سیمی بهبهانی» و «سیمین بهبهانی در قلب ما می‌مانی»استفاده کردند و در حین مراسم تشییع نیز به خوانش سرود «ای ایران، ای مرز پرگهر» پرداختند. 

  به گزارش برنا،بنا بر اعلام خانواده بهبهانی پیکر وی امروز در مقبره خانوادگی بهبهانی واقع در بهشت زهرا به خاک سپرده خواهد شد و مراسم ترحیم وی نیز روز یکشنبه از ساعت 11 تا 12:30 در مسجد جامع شهرک غرب برگزار می‌شود. 

  تاریخ درج :  1393/5/31
  منبع :  ایلنا و برنا