• تور اروپای استاد ناظری به همراه گروه دستان (تهیه بلیت)
   استاد شهرام ناظری به همراه گروه دستان تور پاییزی در پنج شهر اروپایی خواهند داشت. این برنامه در شهرهای کلن، برلین، بروکسل، گوتبرگ و ا
  کنسرت استاد شهرام ناظری با گروه دستان در اروپا
  گروه دستان از اواخر نوامبر و اواسط دسامبر (دی ماه) تور کنسرت‌هایی را به همراه شهرام ناظری در اروپا برگزار می‌کند. 

  ایمیل :
  موبایل :
  آثار خبر و گزارش
  گفتگو و مقاله خانه دوستداران
   

  نشان عالی هنر برای صلح به استاد ناظری اهدا شد

  دومین جشنواره «هنر برای صلح» در حالی عصر جمعه 28 شهریور در تالار استاد شهناز خانه هنرمندان ایران آغاز به کار کرد که چهره هایی چون شهرام ناظری، هوشنگ کامکار، جعفر پناهی، محمدرضا اصلانی، فرمان فتحعلیان و حافظ ناظری میهمان این جشنواره بودند

  اهدای نشان  عالی هنر برای صلح به 5 برگزیده 
  اهدای نشان عالی هنر برای صلح بخش بعدی این مراسم بود که با دعوت از مهرجردی مشاور معاون هنری وزارت ارشاد، هوشنگ کامکار، بهنام کامرانی، محمدرضا اصلانی و جعفر پناهی به روی سن این نشان عالی به منتخبان اهدا شد. 
  این نشان سمبلی از جشنواره «هنر برای صلح» است که به هنرمندان و اشخاصی که بیشترین فعالیت صلح آمیز را انجام داده اند اهدا شد. 
  شهرام ناظری نخستین هنرمندی بود که نشان هنر برای صلح را دریافت کرد.

  خودم را شایسته دریافت این جایزه نمی دانم 
  استاد شهرام ناظری پس از دریافت نشان عالی هنر برای صلح در سخنان کوتاهی با بیان این که از این اتفاق غافلگیر شده است، گفت: در خودم این شایستگی را برای دریافت نشان عالی صلح نمی بینم چرا که کار زیادی انجام ندادم و همه هنرمندان کشور نیز در این سالها خیلی زحمت کشیدند و سالهای بحرانی و سختی را گذراندند و با این حال گروه های مختلف هنری هر کدام به سهم خود تلاش کردند تا بتوانند پیام انسانی، هنر و زیبایی و صلح و اتحاد میان انسانها را به جامعه و جهانیان عرضه کنند
  ناظری با اشاره به استقبالش از حضور در یک برنامه غیر دولتی تصریح کرد: گفته بودند که برنامه دولتی نیست و کاملا آزاد برگزار می شود و به همین دلیل علاقه مند شدم که حضور یابم و خوشحالم که این جا با هنرمندان بزرگ کشورمان دیدار کردم و آقای زم را نیز برای اولین بار دیدم که البته شرح خدمات خوب ایشان را در زمینه فرهنگی شنیده بودم و می دانم یکی از خوشنامان چند دهه گذشته هستند.  استاد ناظری در خاتمه از همه برگزارکنندگان این جشنواره تقدیر کرد..  
   محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه نیز برای اهدای این نشان دعوت شده بود که در غیاب او نشان صلح برای هنر برای او ارسال شد. ظریف به پاسداشت تلاش در گسترش صلح و تعامل سازنده با سایر کشورها شایسته دریافت نشان عالی هنر برای صلح شد.

  پایان بخش این مراسم افتتاح نمایشگاه آثار دومین جشنواره «هنر برای صلح» بود که در بخش های گرافیک، مجسمه، نقاشی، عکس و چیدمان برگزار شده است. این نمایشگاه تا 4 مهرماه برپا است.
  تاریخ درج :  1393/6/30
  منبع :  خبرگزاری مهر