• تور اروپای استاد ناظری به همراه گروه دستان (تهیه بلیت)
   استاد شهرام ناظری به همراه گروه دستان تور پاییزی در پنج شهر اروپایی خواهند داشت. این برنامه در شهرهای کلن، برلین، بروکسل، گوتبرگ و ا
  کنسرت استاد شهرام ناظری با گروه دستان در اروپا
  گروه دستان از اواخر نوامبر و اواسط دسامبر (دی ماه) تور کنسرت‌هایی را به همراه شهرام ناظری در اروپا برگزار می‌کند. 

  ایمیل :
  موبایل :
  آثار خبر و گزارش
  گفتگو و مقاله خانه دوستداران
   

  حضور استاد ناظری در فیلم مستند آخرین پژواک کوهستان

  فیلم مستند آخرین پژواک کوهستان در مورد زندگی و آثار استاد محمد حسین کیانی ؛ خواننده بزرگ موسیقی فولکلور و مقامی کشور به کارگردانی وحید پناهی و تهیه کنندگی بهمن منفرد ساخته و آماده پخش شد.

  نکته قابل توجه در این فیلم مستند که در جشنواره فجر امسال نیز شرکت کرده است، حضور استاد شهرام ناظری به همراه دیگر اساتید موسیقی چون کیوان ساکت، محمدرضا درویشی و.... در آن است.
  استاد ناظری در این فیلم درباره ویژگیها و آثار این هنرمند و نیز در مورد موسیقی مقامی و فولکور کشور سخن گفته اند. 

  لازم به ذکر است که : 
  استاد محمد حسین کیانی خواننده بزرگ موسیقی فولکلور و مقامی کشور طبق شناسنامه درسال 1290 هجری شمسی در ایل قشقایی در فارس به دنیا آمد ، وی در کودکی با توجه به صدای خوشی که داشت، آواز خوانی را با بهره جویی از محضر اساتید بزرگ موسیقی قشقایی شروع کرد. 
  در اوایل دهه ی 1340 به همراه استاد هادی نکیسا در راديو شيراز به اجرای قطعاتی از موسیقی قشقایی می پردازد که همین امر باعث شهرت بیشتر برای او می گردد و رادیو شیراز اولین رسانه رسمی محسوب می شود که صدای کیانی از آن پخش شده و همین مسئله موجب می گردد که کیانی در بین غیر ترک زبان ها هم شناخته شده و دارای جایگاه هنری و اجتماعی وسیع تری شود. 
  ایشان از هفت سالگي تا روزهاي آخر زندگي اش به عنوان خواننده آوازهاي محلي و مقامي به فعاليت پرداخت. شاهنامه خواني به زبان ترکي وفارسي و اجراي قدرتمند آواز با تحرير هاي منحصر به فرد از ويژگي ها هنري وي بود که او را در عرصه هنر از ديگران ممتاز مي کرد. 
  کیانی در سال 1378 با همکاری برزو طیبی دو آلبوم موسیقی با عنوان ایلیاد 1 و ایلیاد 2 را ضبط و منتشر می نمایند.پس از آن در سال 1383 محمد حسین کیانی به دعوت محمد رضا درویشی در جشنواره موسیقی نواحی محلی ایران در کرمان شرکت کرده و در آنجا نیز با اجرای زیبایی خوش می درخشد و قدرت و تکنیک خود در آواز مقامی کشور را ثابت می نماید که همین امر باعث می شود که وی به عنوان چهره برتر جشنواره و یکی از 36 استاد برجسته موسیقی مقامی ایران معرفی می گردد. این هنرمند که به عنوان پدر آواز قشقایی هم شناخته می شود در فروردین ماه سال 1388 چشم از جهان فروبست. 
  تاریخ درج :  1393/9/22
  منبع :  وبسایت استاد ناظری