• تور اروپای استاد ناظری به همراه گروه دستان (تهیه بلیت)
   استاد شهرام ناظری به همراه گروه دستان تور پاییزی در پنج شهر اروپایی خواهند داشت. این برنامه در شهرهای کلن، برلین، بروکسل، گوتبرگ و ا
  کنسرت استاد شهرام ناظری با گروه دستان در اروپا
  گروه دستان از اواخر نوامبر و اواسط دسامبر (دی ماه) تور کنسرت‌هایی را به همراه شهرام ناظری در اروپا برگزار می‌کند. 

  ایمیل :
  موبایل :
  آثار خبر و گزارش
  گفتگو و مقاله خانه دوستداران
   

  اهدای سیمرغ فیروزه نیشابور به شهرام ناظری

  استاد شهرام ناظری گفت: نیشابور به‌لحاظ فرهنگ و تمدن، مهم‌ترین شهر ایران بوده و هست و انسان نمی‌داند از کدام مفاخر این شهر صحبت کند.

   شهرام ناظری در ابتدای برنامه موسیقی که در باغ آرامگاه خیام برگزار شد، اظهار کرد: انسان نمی‌داند از کدام مفاخر این شهر سخن بگوید؛ از عطار بگوید یا خیام که البته همین دو بزرگ برای کل بشریت کافی است و از نوابغ و بزرگان معاصر این شهر از استاد شفیعی کدکنی بگوید یا پرویز مشکاتیان یا از کوچه‌باغ‌های نیشابور.

  او افزود: اگر بخواهیم از نیشابور سخن بگوییم «مثنوی هفتاد من» می‌شود. این شهر به‌لحاظ فرهنگ و تمدن مهم‌ترین شهر ایران بوده و هست و سعادت نصیب من و گروه شده که بعد از حدود 35 سال در این شهر حضور پیدا کنم.

  این مراسم با اجرای رباعیاتی از خیام توسط ناظری و گروه همراه او ادامه یافت. همچنین قطعاتی از مولانا، شفیعی کدکنی و اخوان ثالث اجرا و با استقبال حاضران نیز مواجه شد.

  در پایان این مراسم فرماندار نیشابور گفت: استاد ناظری دعوت ستاد برگزاری همایش بزرگداشت خیام را قبول کرد و این باعث افتخار است. من اینجا به نمایندگی از مردم نیشابور و همشهریان شفیعی کدکنی و پرویز مشکاتیان و پروفسور صادقی، نشان سیمرغ فیروزه نیشابور را به شوالیه آواز ایران، استاد شهرام ناظری تقدیم می‌کنم.
  تاریخ درج :  1394/2/30
  منبع :  ایسنا