• تور اروپای استاد ناظری به همراه گروه دستان (تهیه بلیت)
   استاد شهرام ناظری به همراه گروه دستان تور پاییزی در پنج شهر اروپایی خواهند داشت. این برنامه در شهرهای کلن، برلین، بروکسل، گوتبرگ و ا
  کنسرت استاد شهرام ناظری با گروه دستان در اروپا
  گروه دستان از اواخر نوامبر و اواسط دسامبر (دی ماه) تور کنسرت‌هایی را به همراه شهرام ناظری در اروپا برگزار می‌کند. 

  ایمیل :
  موبایل :
  آثار خبر و گزارش
  گفتگو و مقاله خانه دوستداران
   

  چند خبر از فعالیتهای اجتماعی استاد ناظری

  مراسم نکوداشت میرجلال الدین کزازی پیشکسوت و چهره ماندگار حوزه ادبیات فارسی با عنوان «افسون آفرین افسانه ها»، عصر سه شنبه ۲۹ اردیبهشت با حضور چهره های فرهنگی و هنری کشور در فرهنگسرای ارسباران برگزار شد.  

  اجرای این برنامه به عهده علیرضا معینی گوینده رادیو و تلویزیون بود که در بخشی از نشست مذکور، به خوانش بخش هایی از کتاب «یورک نامه نو» اثر میرجلال الدین کزازی پرداخت. 

  در این برنامه همچنین از ۳ کتاب جدید کزازی با نام های «یورک نامه نو»، «پرند و پلاس» و «چشم و چراغ بهار» توسط وی و  "استاد شهرام ناظری" رونمایی به عمل آمد. کزازی در بخش دیگری از این برنامه، تمبر یادبودش را نیز امضا کرد.
  در بخش دیگر نیز، با اهدای لوح تقدیر و هدایا از کزازی قدردانی شد.

  -----------------------------------------------------------
  حضور استاد ناظری در موزه صلح تهران

  به دعوت جانبازان شیمیایی موزه صلح تهران، شهرام ناظری خواننده موسیقی سنتی ایران بازدیدی دو ساعته از موزه صلح تهران داشت.
  استاد ناظری در این دیدار به موضوع جنایات شیمیایی که از زبان و آوای پر از سرفه و چشمان اشکبار این جانبازان تشریح می‌شد گوش فرا داد.

  در این دیدار شهرام ناظری با تشکر از این دعوت و ضمن ستایش این قدرت فراتر از انسان این عزیزان  اظهار کرد: دو دلیل تمامی صحبت های شما بزرگواران را برایم عینی تر کرده است. دلیل ساده و اول آنکه به عنوان هموطن کرمانشاهی شما در آن زمان و آن منطقه از نزدیک نظاره گر این فجایع تلخ بوده ام و دلیل اصلی‌تر بیان امروزین شما عزیزان به دور از هرگونه تکلف، کاملا علمی، شیوا و دقیق است که با حضور عینی‌‌تان به‌صورت سند هر مخاطبی را مجذوب و سپس مجاب خواهد کرد.

  وی تاکید کرد: خواهش من از شما آن است که کاملا ریز و با ذکر جزییات برایم روایتگر باشید. من برای شنیدن بدینجا آمده ام چون این حرکت انسانی و پیام صلح شما قابل تقدیر است.

  در ادامه این دیدار جانبازان شیمیایی از این استاد آوای موسیقی سنتی درخواست کردند تا حتما در سالگرد  بمباران شیمیایی شهر سردشت در سال ۱۳۶۶ که به عنوان اولین شهر غیرنظامی در جهان مورد بمباران شیمیایی قرار گرفته در هشتم تیرامسال شرکت افتخاری داشته باشند که با استقبال و قبول شهرام ناظری مواجه شد.

  ناظری سپس  با گروه MOCT  از ژاپن به رهبری دکتر تسویا آشنا شد و به عنوان یک ایرانی از زحمات این گروه در کمک به آشنایی جهانیان و بخصوص مردم ژاپن با موضوع جانبازان شیمیایی ایران تشکر کرد.

  شوالیه آواز ایران در انتها آخرین اثر موسیقایی خود را به موزه صلح تهران اهدا کرد.

  ----------------------------------------------------------------------

  اظهارات استاد ناظری درباره استاد محمد

  شهرام ناظری حضورش در بنیاد «محمود استادمحمد» را بدون آنکه هیچ آشنایی با او داشته باشد‌، ناشی از اشتراکاتی که در جهان وجود دارد و عشق و علاقه خود به ادبیات دانست
  شامگاه 5 خرداد ماه‌، مراسمی برای رونمایی از کتاب «چهره‌ام پوشیده بهتر» شامل تعدادی از یادداشت‌های مطبوعاتی محمود استاد محمد در سالن کنفرانس تئاتر شهر‌، برگزار شد و تعدادی از اعضای هیات امنای «بنیاد محمود استاد محمد‌»، هم در این مراسم حضور داشتند

  شوالیه آواز ایران به عنوان یکی از اعضای هیات امنای این بنیاد با بیان اینکه سعادت آشنایی از نزدیک با محمود استادمحمد نداشته است‌، گفت: اما حتما در جهان یک وجه اشتراکاتی وجود دارد. شاید دلیل اینکه امروز اینجا هستم به این خاطر باشم که از کودکی با قلم و ادبیات آشنا بودم و عشقم در درجه اول ادبیات‌،خواندن ‌،نوشتن بوده بعد موسیقی.

  او با خواندن ابیاتی از مولانا اضافه کرد: آنهایی که با یکدیگر هم‌جنس هستند‌، معمولا یکدیگر را جذب می‌کنند چه استاد محمدی که در آسمان است، چه من که در زمین هستم

  تاریخ درج :  1394/2/30
  منبع :  مهر و ایسنا