• تور اروپای استاد ناظری به همراه گروه دستان (تهیه بلیت)
   استاد شهرام ناظری به همراه گروه دستان تور پاییزی در پنج شهر اروپایی خواهند داشت. این برنامه در شهرهای کلن، برلین، بروکسل، گوتبرگ و ا
  کنسرت استاد شهرام ناظری با گروه دستان در اروپا
  گروه دستان از اواخر نوامبر و اواسط دسامبر (دی ماه) تور کنسرت‌هایی را به همراه شهرام ناظری در اروپا برگزار می‌کند. 

  ایمیل :
  موبایل :
  آثار خبر و گزارش
  گفتگو و مقاله خانه دوستداران
   

  گزارشهایی از اجراهای استاد ناظری در زنجان و بجنورد  .استاد شهرام ناظری: دولت یازدهم به وضعیت موسیقی، فرهنگ و هنر توجه جدی دارد

  شهرام ناظری شامگاه سه شنبه در حاشیه برگزاری کنسرت موسیقی در سالن 6 هزار نفری مجموعه ورزشی انقلاب شهر زنجان توجه دولت به وضعیت
   موسیقی، هنر و فرهنگ را در مقایسه با گذشته خوب عنوان کرد. 

  وی با تاکید بر تداوم اقدامات خوب دولت یازدهم در این حوزه خاطرنشان کرد: این دولت چهره فرهنگی دارد و به خوبی قابل لمس است که امیدواریم این مسیر تداوم داشته باشد. 

  ناظری با اشاره به تضادهای موجود در بین گروه ها و نگرش های مختلف در کشور افزود: همواره گروه های مختلف در ایران با هم درگیری و مشکلات داشتند و در این میان موسیقی مورد بی مهری قرار گرفته و به عبارتی فرهنگ و هنر ملعبه دست آنان شده است. 

  وی اظهار کرد: در این میان گروه های سیاسی در درگیری هایی که بین خودشان ایجاد می شود فرهنگ و هنر را تخریب می کنند. 

  این استاد موسیقی فاخر ایران همچنین با بیان اینکه جایگاه و شان هنرمندان در قید حیات باید مورد تکریم قرار گیرد،گفت: در سالهای اخیر نوعی مرده پرستی هنرمند و یا خواننده بوجود آمده که این موضوع چندان پسندیده نیست. 

  شهرام ناظری همچنین به بودجه های بالا در حوزه های مختلف اشاره و خاطرنشان کرد:باید برای ساخت سالن با امکانات مناسب در مناطق مختلف 
  کشور اقدام شود.


  ******************************

  استاد شهرام ناظری و یادی از پدر عود در میان مردم کرمانج بجنورد


  کنسرت شهرام ناظری 2 مرداد 1394 در شهر بجنورد برگزار شد. زمین چمنِ مجموعه فرهنگی ورزشی کارگران میزبان کنسرت شوالیه آواز ایران بود. زمینی که با چیده شدنِ 3 هزار صندلی در آن، کنسرتی پر مخاطب را برای موسیقی شهرستان‌ها رقم زد.

  «شهروند گرامی شما شایستگی بهترین‌ها را دارید، کمبود امکانات ما را شرمنده شما می‌نماید». این جمله‌ای بود که به همراه شماره صندلی‌ها بر پشت هر کدام از صندلی‌ها حک شده بود. همین جمله‌ی ساده نشان از عمق کمبود امکانات در شهرستان‌های کشور دارد. شهرستان‌هایی که در یک شب 3 هزار صندلی را در یک ورزشگاهِ فوتبال پر می‌کنند تا نشان دهند تشنه‌ی موسیقی اصیل ایرانی هستند. اما همواره در فقر امکانات به سر می‌برند.

  نداشتنِ سالنِ مناسب با ظرفیتِ مناسب برای برگزاری کنسرت‌هایی اینچنینی موجب می‌شود که برگزاری کنسرت‌هایی از این دست کمتر در شهرستان‌ها اتفاق بیافتد. البته ناظری در طول یک سال گذشته برای دومین بار بود که به بجنورد آمده بود. ناظری در این باره خطاب به حاضران در کنسرتِ شب گذشته گفت: «معمولا فاصله رفتنم به هر استان بیش از 10 سال طول می‌کشد، اما مردم بجنورد به قدری هنر دوست‌ و خوب هستند که در فاصله‌ی یک سال برای بار دیگر به این شهر آمدم. خوشحالم که بین «کرمانج»های عزیز و همزبان خودم هستم».

  شهرام ناظری در کنسرت جمعه شبِ خود یاد و خاطره‌ی زنده‌یاد منصور نریمان پدر عودنوازی ایران را گرامی داشت. سپس دوتارنوازی خزری به همراه آواز ناظری آغازگر برنامه بود. پس از آن هم گروه «مولوی» به روی صحنه آمد و قطعاتی مانند آتش در نیستان، شیدا شدم، دلا نزد کسی بنشین که او از دل خبر دارد، دعوی چه کنی داعیه داران همه رفتند(ملودی خراسانی) و مثنوی مولانا را با آوازِ شهرام ناظری اجرا کردند.

  ناظری در این کنسرت از مسئولان خراسان شمالی تشکر کرد که تلاش می‌کنند فضای هنری شهر را بهتر کنند.
  کنسرت شهرام ناظری میزبان جمعی از هنرمندان برجسته تئاتر بود. حسین مسافرآستانه، قطب‌الدین صادقی، سیروس همتی، آرش دادگر و حسین فرخی کسانی بودند که در این کنسرت حضور داشتند.
  تاریخ درج :  1394/5/3
  منبع :  ایرنا و تسنیم