• تور اروپای استاد ناظری به همراه گروه دستان (تهیه بلیت)
   استاد شهرام ناظری به همراه گروه دستان تور پاییزی در پنج شهر اروپایی خواهند داشت. این برنامه در شهرهای کلن، برلین، بروکسل، گوتبرگ و ا
  کنسرت استاد شهرام ناظری با گروه دستان در اروپا
  گروه دستان از اواخر نوامبر و اواسط دسامبر (دی ماه) تور کنسرت‌هایی را به همراه شهرام ناظری در اروپا برگزار می‌کند. 

  ایمیل :
  موبایل :
  آثار خبر و گزارش
  گفتگو و مقاله خانه دوستداران
   

  با تلاش مرکز ایده و استاد شهرام ناظری: هنرمند پیشکسوت خراسان شمالی نشان درجه یک هنر دریافت کرد

  طاهر خرمی اظهار کرد: آنامراد رستگاری، بخشی‌ قدیمی و هنرمند پیشکسوت موسیقی ترکمن خراسان شمالی که به دلیل مشکلات و نیازهای اقتصادی و درمانی از عدم توجه مسئولان استان همواره گلایهمند بود، پس از اجرای خوب و بیادماندنی کنسرت اخیر استاد شهرام ناظری در بجنورد، مشکلاتش از سوی این مرکر و همچنین شماری از هنرمندان استانی و کشوری از جمله رایزنی های استاد شهرام ناظری پیگیری شد.

  وی اضافه کرد: مرکز ایده بجنورد با پیگیری و رایزنی هایی که استاد شهرام ناظری با اعضای شورای ارزیابی هنر کشور انجام داد، موفق شد تا زمینه رفع مشکلات این هنرمند موسیقی مقامی را فراهم کند. در جلسه اخیر شورای ارزیابی هنر کشور، آنامراد رستگاری عنوان درجه یک هنر و نشان دکترای افتخاری را دریافت کرد.

  خرمی ادامه داد: با اعطای عنوان درجه یک هنر به این هنرمند پیشکسوت موسیقی مقامی خراسان شمالی، وی به لحاظ مالی تا حدودی تأمین و حقوق و مزایایی به صورت ماهیانه دریافت خواهد کرد که این حقوق و مزایا بخش مهمی از مشکلات مالی و نیازهای درمانی این هنرمند را پوشش می دهد.

  وی تصریح کرد: آنامراد رستگاری از هنرمندان نام آشنای موسیقی مقامی استان و کشور بوده و تاکنون در جشنواره های مختلفی شرکت و مقام های متعددی نیز کسب کرده است.

  این پیشکسوت موسیقی ترکمن منطقه خراسان شمالی سالهاست که در روستای «بک پولاد» از توابع بخش جرگلان زندگی می‌کند.

  تاریخ درج :  1394/6/6
  منبع :  خبرگزاری مهر