• تور اروپای استاد ناظری به همراه گروه دستان (تهیه بلیت)
   استاد شهرام ناظری به همراه گروه دستان تور پاییزی در پنج شهر اروپایی خواهند داشت. این برنامه در شهرهای کلن، برلین، بروکسل، گوتبرگ و ا
  کنسرت استاد شهرام ناظری با گروه دستان در اروپا
  گروه دستان از اواخر نوامبر و اواسط دسامبر (دی ماه) تور کنسرت‌هایی را به همراه شهرام ناظری در اروپا برگزار می‌کند. 

  ایمیل :
  موبایل :
  آثار خبر و گزارش
  گفتگو و مقاله خانه دوستداران
   

  آوای استاد ناظری در ارگ کریمخان شیراز طنین افکند

  در ادامه همایش اوج انسان پس از نیشابور،  این بار در شیراز که تعدادی از متخصصان و اساتید برجسته دنیا در زمینه های پزشکی، هنر، موسیقی، تاریخ و ادبیات مشرق زمین حضور داشتند ، دبیر همایش با بیان اینکه هیپوفیز غده کوچکی است که در مغز قرار دارد گفت: غده هیپوفیز با ترشح 7 هورمون مهم، فعالیت های حیاتی بدن و نیز ارتباطات عاطفی و انسانی فرد را مدیریت می کند.
  دکتر فرهاد هنجنی افزود: موضوع اصلی این همایش که با همکاری انجمن مغز و اعصاب ایران و بنیاد عطار برگزار شده است، بررسی شباهت هفت هورمون حیاتی که غده هیپوفیز در بدن ترشح می کند با هفت شهر عشق عطار است.
  وی گفت: علاوه بر موضوعات عرفانی و معنوی، بیماری های غدد درون ریز، جراحی مغز و اعصاب به ویژه غده هیپوفیز و اعصاب چشم محورهای این همایش را تشکیل می دهند.میهمانان خارجی که از آمریکا، انگلیس، یونان، پرتغال و فرانسه در این همایش شرکت کرده بودند پیش از شیراز در تهران و نیشابور برنامه های علمی خود را ارائه کرده بودند.

  استاد شهرام ناظری در ارگ تاریخی کریمخان در صحبتهایی از حضور در این همایش که ادامه همایش نیشابور بود ابراز خرسندی کرد و در سخنانی در مورد اهداف این همایش و دلیل حضورش صحبت کرده و از برگزار کنندگان این مراسم ارزشمند تقدیر و تشکر کرد و در ادامه به همراه گروه مولوی به اجرای قطعاتی از اشعار عطار نیشابوری و مولانا و نیز چند قطعه خاطره انگیز پرداخت و این نکته قابل ذکر است که در بخشی از برنامه به مناسب روز خلیج فارس آوازی جدید را با ضرب زورخانه به مردم تقدیم کرد :
  ایران به خدا مملکت تاجوران است
  این جایگه خسرو و جمشید و کیان است
  یه ذره ز ایران نفروشیم به خورشید
  آری نفروشیم که این خاک گران است 
  تاریخ درج :  1395/2/13
  منبع :  وب سایت استاد شهرام ناظری