• تور اروپای استاد ناظری به همراه گروه دستان (تهیه بلیت)
   استاد شهرام ناظری به همراه گروه دستان تور پاییزی در پنج شهر اروپایی خواهند داشت. این برنامه در شهرهای کلن، برلین، بروکسل، گوتبرگ و ا
  کنسرت استاد شهرام ناظری با گروه دستان در اروپا
  گروه دستان از اواخر نوامبر و اواسط دسامبر (دی ماه) تور کنسرت‌هایی را به همراه شهرام ناظری در اروپا برگزار می‌کند. 

  ایمیل :
  موبایل :
  آثار خبر و گزارش
  گفتگو و مقاله خانه دوستداران
   

  شب استاد شهرام ناظری با یونسکو در سعد آباد


  شب شهرام ناظری با یونسکو» شب گذشته در مجموعه تاریخی فرهنگی سعد آباد با حضور چهره‌های سینما و تلویزیون  برگزار شد.

  «استر کیش لاروش» مدیر دفتر منطقه‌ای یونسکو در تهران در ابتدای برنامه به عنوان سخنگو برنامه را آغاز کرد و «شهرام ناظری» چهره ماندگار موسیقی  کشور با تشویق تماشاچیان به روی صحنه آمد. این برنامه با پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران و پخش نماهنگی در وصف ایران و ایرانی و پخش آثاری از شهرام ناظری شروع شد.
  مهندس سید بیوک موسوی. مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد در ابتدای برنامه ضمن خوشامدگویی به مهمانان گفت: از امروژ دفتر یونسکو در این مکان شروع به‌کار کرده و همکاری‌های لازم در این راستا انجام شده و حضور این دفتر با توجه به جایگاه جهانی آن اتفاقی افتخارآمیز خواهد بود. این رویداد و اتفاق مبارک به جز با مدیریت خانم لاروش نمی‌توانست پیش برود و امیدوارم این روند رو به رشد باشد و این همکاری بیش از پیش ادامه پیدا کند.

  وی ادامه داد: نقش‌آفرینی سعدآباد در کنار یونسکو، در امتداد فرهنگ صلح‌خواهی ایران در اشعار و کلمات بزرگان صلح و بزرگی و تاریخ تمدن طولانی ایران است. امشب این ندای صلح‌خواهی با نغمه داودی مردی از جنس ایرانی فریاد داده می‌شود و فریاد صلح چه بهتر که از زبان موسیقایی استادی بیرون بیاید که دلش برای ایران و ایرانی می‌تپد.
  استر کیش لاروش در ادامه برنامه به روی صحنه آمد و گفت: از طرف یونسکو برای اجرای بی‌نظیر استاد ناظری بسیار خوشحالم و به شما خوشامد می‌گویم. هماتگونه که می‌دانید یونسکو، هدفش ایجاد صلح و نابودی فقر با فرهنگ و تمدن است. موسیقی ابزار برقراری ارتباط بین انسان‌ها و فرهنگ‌های مخالف است. ما امشب برای خضور استاد ناظری به خود می‌بالیم. استاد ناظری متولد کرمانشاه یکی از به‌نام‌ترین موسیقیدان‌های ماست.

  او ادامه داد: آثار ناظری به شیوه‌های مختلف معرف فرهنگ و موسیقی ایرانی است و مولانا و شاعران ایران را به همگان معرفی کرده است. ایشان جوایز مختلف را دریافت کرد و دولت فرانسه به ایشان نشان افتخار (شوالیه) را اهدا کرد و ما مفتخریم که استاد ناظری دعوت‌مان را پذیرفته است. شهرام ناظری در حال تولید آلبوم جدیدی بر اساس تصاویری از آثار هنری اصفهان و هنر و موسیقی ایرانی است.

  در ادامه با تشکر ویژه است مسعود سلطانی‌فر معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و محمد حسن طالبیان معاون میراث فرهنگی، دو قطعه موسیقی اجرا شد و سپس لاریش از شهرام ناظری دعوت کرد تا برای اجرا روی صحنه بیاید.
  شهرام ناظری با تشویق ممتد مردم روی سن آمد و ضمن خیرمقدم به مهمانان و عذرخواهی بابت دیر رسیدن به مراسم، با گلایه از برخی اتفاقات که دلخوری او را به همراه داشته، گفت: من اهل بزرگداشت گرفتن نیستنم و خیلی با چنین مراسمی مخالفت کردم اما این بار از آنجا که با خانم لاروش آشنا شدم و دیدم او یک چهره فرهنگی است که در این حیطه فعالیت مثبتی داشته، به این مراسم آمدم. من هم از مجموعه سعدآباد (به خصوص از بیوک موسوی) تشکر می‌کنم و هم از ایشان و امیدواریم در هر صورت برای هنرمندان دیگز هم مراسم قدردانی ترتیب داده شود.

  شوالیه آواز ایران گفت: من از سال‌ها قبل با یونسکو همکاری داشته‌ام و از آنجا که آثار اصفهان با صدای من، به یونسکو متعلق است، احساس کردند باید شبی را به من اختصاص دهند. بنده هم به‌خاطر خدماتی که صورت گرفته، چند بیتی را اجرا خواهم کرد. او با اشاره به این که بعد از این همه سال‌، همه به مشکلات عادت کرده‌ایم، گفت: همه عاشق ایرانیم و همین باعث شده ما هنوز در ایران باشیم. برای من در خارج از ایران، زندگی راحت و بدون تنشی وجود داشت، ولی عشق به ایران نگذاشت تصمیم دیگری بگیرم و در ایران ماندم. و معتقدم که باید برای عشق، تاوان داد.

  در ادامه نظری قطعه‌ای را بر اساس شعر شفیعی‌کدکنی اجرا کرد که با استقبال حاضران روبه رو شد.

  در پایان این مراسم و پس از اجرای چند قطعه توسط شوالیه آواز ایران به همراه گروه مولوی، لوح قدردانی مراسم به وی اهدا شد.

  رویا نونهالی، سحر جعفری‌جوزانی، مسعود جعفری‌جوزانی، رضا کریمی و… از جمله حاضران در این مراسم بودند.

  «شب شهرام ناظری با یونسکو»‌ را موسسه مانا نقش، در راستای یک فلسفه و ایجاد صلح بین اذهان زنان و مردان برگزار کرد.
  تاریخ درج :  1395/6/14
  منبع :  موج