• تور اروپای استاد ناظری به همراه گروه دستان (تهیه بلیت)
   استاد شهرام ناظری به همراه گروه دستان تور پاییزی در پنج شهر اروپایی خواهند داشت. این برنامه در شهرهای کلن، برلین، بروکسل، گوتبرگ و ا
  کنسرت استاد شهرام ناظری با گروه دستان در اروپا
  گروه دستان از اواخر نوامبر و اواسط دسامبر (دی ماه) تور کنسرت‌هایی را به همراه شهرام ناظری در اروپا برگزار می‌کند. 

  ایمیل :
  موبایل :
  آثار خبر و گزارش
  گفتگو و مقاله خانه دوستداران
   

  انتقاد استاد ناظری از شرایط فعلی موسیقی در کشور   استاد شهرام ناظری در اختتامیه هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت، از وضعیت این روزهای موسیقی به‌دلیل سطحی و بی‌کلاس بودن انتقاد کرد.

  در نخستین آیین اختتامیه از سه اختتامیه‌ی این دوره‌ی جشنواره، از هوشنگ مرادی کرمانی - نویسنده - تجلیل شد و شهرام ناظری - خواننده پیشکسوت موسیقی سنتی - قطعاتی اجرا کرد.

  پخش فیلم بزرگداشت افشین یداللهی و بزرگداشت هوشنگ مرادی کرمانی و اجرای قطعاتی توسط شهرام ناظری، بخش‌هایی از این مراسم بود که بیش از سه ساعت به طول انجامید.

  در این مراسم؛ شهرام ناظری در سخنانی گفت: خوشحالم که این سعادت نصیبم شد تا در جمع دانشجویان باشم. در سال‌های پس از پیروزی انقلاب هر جا، مراسمی به دعوت دانشجویان بوده، در آن حضور داشته‌ام. موسیقی سنتی بخش کوچکی از موسیقی ملی ایران است.

  او ادامه داد: من بیش از ۳۰ سال است که به تلویزیون نرفته‌ام و از نعمت سخن گفتن در این رسانه بهره‌مند نیستم. بنابراین معمولا در چنین برنامه‌هایی درباره رشته اصلی‌ام موسیقی صحبت می‌کنم. وظیفه خودم می‌دانم که هربار در جمع دانشجویان قرار می‌گیرم، نکته‌ای هر چند کوچک درباره موسیقی رابه اطلاع آن‌ها برسانم.

  ناظری از وضعیت این روزهای موسیقی انتقاد کرد و گفت: بسیاری از موسیقی‌هایی که این روزها می‌شنویم سطحی، عوامانه و بی‌کلاس هستند و موسیقی جدی، کمتر شنیده می‌شود. حتی موسیقی‌ای که از تلویزیون پخش می‌شود معمولا سطح پایین است.

  این خواننده افزود: امیدوارم به هنر، فرهنگ و میراثی که از نسل‌های قبل به ما رسیده، توجه کنیم و با نگاه دقیق‌تر به آن‌ها، نقش موثرتری در سازندگی کشور داشته باشیم.

  پس از پایان اجرای این خواننده و گروه مولانا، شهرام ناظری به اصرار دانشجویان برای ادامه یافتن برنامه، قطعه «اندک اندک جمع مستان می‌رسند» را اجرا کرد
  تاریخ درج :  1396/1/27
  منبع :  ایلنا